تبلیغات
بفرمائید حقیقت! گوارای وجودتان! - سه گانه ای از نمایشگاه بین المللی کتاب!!!

سه گانه ای از نمایشگاه بین المللی کتاب!!!

 

نوشته شده توسط:محمدرضا


یک: تورق!

یک روز تمام درنمایشگاه چرخیدم. انصافا خوب بود! کتابهای خوب زیادی دیدم که دلم برایشان رفت! کتاب هایی که مدت ها دنبالشان بودم و در نمایشگاه پیدایشان کردم! خوشحال برداشتمشان! یکی یکی ورق زدم! باز هم ورق زدم! اما کتابی نخریدم!!! قیمت ها یک مقدار...

امام خامنه ای (دامت برکاته) امسال دربازدید از نمایشگاه کتاب فرمودند: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با كمك دولت، این موانع، به ‌ویژه موضوع گرانی كاغذ را برطرف كند... و با برطرف شدن مشكلات كارخانه‌های كاغذ، قطعاً راه برای كتابخوانیِ بیشتر و ارزان شدن قیمت كتاب باز می‌شود.

دو: تأسف!

وقتی فهمیدم یک سالن از سالن های نمایشگاه را اختصاص داده اند به بیداری اسلامی به مسئولان نمایشگاه آفرین گفتم! خوشحال، نقشه به دست حرکت کردم به سمت سالن بیداری اسلامی! بعد از کلی گشتن و دور خودم چرخیدن، بالاخره  پیدایش کردم! بد مسیرترین، پرت ترین و کوچک ترین سالن! غرفه داران هم شاکی بودند، می گفتند کسی مسیرش اینجا نمی گیرد و بازدید کننده  کم است!

عیب دیگرش این بود که برخلاف همه سالن ها اگر از کتابی خوشت می آمد باید می رفتی در سالن های دیگر و غرفه مربوط به آن کتاب را  پیدا می کردی و می خریدی! یعنی ممکن بود مجبور شوی برای سه کتاب، به سه سالن سر بزنی!
به حال مردم مظلوم بحرین دلم سوخت!

سه: تعجب!

و اما حجاب! خوب که نه، افتضاح بود. هر چند پشت نقشه های نمایشگاه نوشته بودند: خواهرم: حجاب مصونیت است نه محدودیت! و چند دختر بی حجاب مسئول پخش آن بودند و غالبا به دست هر کس که می رسید، بعد از نگاهی به نقشه، آن را همین طور میان دل زمین و آسمان رهایش می کردند و نقشه هم رقصان رقصان بر زمین می نشست و بعد از لحظاتی که زیر دست و پا لگدمال شده بود با خش خش جاروی جاروکش ها جمع می شدند! ولی با وجود این همه کار فرهنگی! نمی دانم چرا باز حجاب افتضاح بود؟؟!!!